Polecamy: Festiwal NGO w Kopiluwaku

Już w ten weekend (12-13 VI 2010 r.) polecamy organizowany przez Klubokawiarnię Kopiluwak Festiwal NGO. Festiwal jest próbą przedstawienia aktualnego stanu organizacji pozarządowych w Białymstoku, w szczególności tych, które działają w obszarze kultury. Będzie on okazją do poznania się osób związanych z organizacjami pozarządowymi w nieformalnej atmosferze. Podejmiemy dyskusję o mocnych i słabych stronach funkcjonowania organizacji pozarządowych w naszym mieście, zadamy też otwarte pytanie: czym są stowarzyszenia i fundacje w kulturalnym pejzażu Białegostoku - intruzem czy wizytówką miasta? Porozmawiamy o wspólnym działaniu, które usprawniłoby w przyszłości organizację i finansowanie miejskich imprez kulturalnych.

Program Festiwalu:

12 czerwca 2010, sobota

18:00 - Debata „NGO w kulturze - sztuka przetrwania?” - dyskusja o tym, co to oznacza być organizacją pozarządową i działać w sferze kultury. Zgodę na udział w wymianie doświadczeń i poglądów wyrazili:
1. Maciej Żywno - Wojewoda Podlaski z duszą społecznika i animatora społeczności lokalnych,
2. Radosław Oryszczyszyn - publicysta, socjolog, uważny obserwator życia społecznego i kulturalnego Podlasia,
3. Karolina Poczykowska - „wspieraczka” środowisk pozarządowych na Podlasiu z Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych,
4. Magdalena Wieremiejuk - współtwórczyni „Fabryki Bestsellerów”,
5. Radek Puśko - założyciel Stowarzyszenia Białystok Fabryczny.
Debatę poprowadzi Joanna Dolecka - specjalistka public relations, menedżerka, animatorka związana z organizacjami pozarządowymi i Galerią Arsenał.

20:00 - MUZYKA POZARZĄDOWA (wieczór integracyjny rozkręca Białystok Fabryczny: cyryl, dudas, johnny)

13 czerwca 2010, niedziela

11:00 - 16:00 KIERMASZ IDEI - spotkania organizacji pozarządowych związanych z kulturą. Zaproszone stowarzyszenia i fundacje zaprezentują swoje aktywności w różnych formach - od artystycznych performance’ów i animacji poprzez taniec etniczny aż po bajki i opowieści.
Fabryka Bestsellerów również weźmie udział w kiermaszu - zapraszamy do naszego interaktywnego kąta w Kopiluwaku;)

16:00 - zakończenie i podsumowanie Festiwalu.

[żródło: http://kopiluwak.com.pl/]

Komentarze do wpisu:


Jak dotąd brak komentarzy do wpisu - możesz zostawić pierwszy komentarz.

Zostaw komentarz do wpisu

Musisz się zalogować by pisać komentarz.


TA STRONA UŻYWA COOKIES

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej